تاریخ امروز1403-04-26
blank

چطور از استرس روزهایمان بکاهیم؟

داشتن زندگی بدون استرس دیگر برای بسیاری از ما به رویایی دست‌نیافتنی بدل شده و شاید تنها کاری که از ما برمی‌آید این است که خود را به روش‌هایی برای مقابله با آن مجهز کنیم، اگر تنها به انتظار آرامش بنشینیم شاید هیجوقت به آن دست پیدا نکنیم پس بهتر است خود این آرامش را به زندگی هایمان ببخشیم.

blank

7 روش سـاده بـرای مقابله با استرس
1-ورزش کنید.

یکی از روش‌های ساده و موثر برای مقابله با استرس و اضطراب، تحرک است. شما می‌توانید عضو یک باشگاه ورزشی شوید یا در خانه، اتاق‌خواب یا پارکینگ به تحرک بدنی بپردازید. تولید بیشتر اندورفین، همان چیزی است که ما را شادتر و سرحال‌تر می‌کند. این کار را همچنان می‌توان با اعضای خانواده انجام داد و اثرات آن را بیشتر کرد. یکی از مزایای تمرین کردن گروهی این است که بعدازآن احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

blank

2-لبخند بزنید.

خندیدن و لبخند زدن یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر کردن خلق‌وخو هستند. شنیدن یک جک خنده‌دار از زبان یک دوست یا دیدن یک فیلم همراه با شریک زندگی‌تان می‌تواند وضع روانی شما را بهبود بخشد.

blank

3-موسیقی را فراموش نکنید.

چیزی را امتحان کنید که به لحاظ روانی، استرس را در دوردست‌ها نگاه می‌دارد. موسیقی یکی از بهترین روش‌ها برای آرام‌سازی و از بین بردن استرس است و در همه گروه‌های سنی، اقشار جامعه و هر نوع جنسیتی کاربرد دارد. موسیقی‌ای را انتخاب کنید که بر شما تاثیرگذار است.

blank

4-مطالعه کنید.

خواندن روشی خوب برای از بین بردن استرس است. کتاب‌هایی را انتخاب کنید که شاد و پرنشاط هستند، کتاب‌های کمیک، رمانتیک یا هر چیزی را که به شما احساس خوبی می‌دهد انتخاب کنید. علاوه بر این‌ها می‌توانید از کتاب‌های مذهبی یا معنوی هم در زمینه کمک بگیرید؛ هر کتابی که پیامی مثبت و نیک درباره مردم یا جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، بدهد.

blank

5-تصویرسازی و سفر

تصویری شاعرانه و آرامش‌بخش را همچون ساحل یا علفزار در ذهن خود تصور کنید. از همه حس‌های پنج‌گانه خود در این زمینه بهره ببرید. آیا بوی گیاهان، دریا و گل‌ها را می‌توانید در هوا تجسم کنید؟ آیا صدای پرندگان را می‌شنوید؟ ذهن ما نمی‌تواند تفاوت بین تصور و واقعیت را از هم تمیز دهد؛ بنابراین صحنه‌های آرامش‌بخش خود را در ذهن تصویر کنید. شما همچنین می‌توانید تجسم کنید که استرس و انرژی‌های منفی از بدن شما خارج می‌شود. ذهنتان را آزاد بگذارید و تصاویری برای رهایی از استرس خلق کنید، همچنین اگر شرایط مناسبی دارید به سفر بروید، سفر می تواند شما را برای لحظاتی از آشوب های ذهنی دور کرده و خاطرات خوش برایتان به جا بگذارد.

blank

6-سپاسگزار باشید.

زمانی که احساس استرس می‌کنید، به موهبت‌هایی که خداوند در اختیار شما قرار داده، فکر کنید. آن‌ها را در یک دفترچه و به شکل روزانه بنویسید. همیشه چیزهایی وجود دارند که ما می‌توانیم به خاطر آن‌ها سپاسگزار باشیم،انجام مراقبه های منظم روزانه نیز از استرس شما می کاهد.

blank

7-نفس بکشید.

هرگاه می‌بینید که در برخی احساسات این‌چنینی گرفتار آمده‌اید، چند نفس عمیق و آرام بکشید. این اعمال مزایای چندی دارد که یکی از آن‌ها رساندن اکسیژن بیشتر به مغز است که می‌تواند افکار شما را شفاف و ماهیچه‌هایتان را آرام کند. این کار همچنین به شما کمک می‌کند تا یک گام به عقب بردارید و خودتان را از شر جزئیات ناخوشایند خلاص کنید، دوری از اخبار ناگوار و استرس دهنده نیز برای بهبود شرایط و کسب آرامش بیشتر مفید می باشد.

blank

“زندگیتان مملو از آرامش”

منبع:

Lifehack

اشتراک‌گذاری
blank

I study tourism, I travel and sometimes write about my journey...

یک نظر

  1. blankمهرداد پاسخ

    خیلی خوب بود تو این روزای پر استرس آدم باید بیشتر حواسش به خودش باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *